פריצת דרך - ההכוונה שלי, ההצלחה שלך! הגיע הזמן לשנות כיוון בחיים

יעוץ משפחתי

כיום בעידן הפוסט מודרני ישנם המון סוגי משפחות. לעיתים עלולים המגוון והמורכבות של סוגי המשפחות ליצור קשיים להתמודדות. התמונה נעשית קשה יותר כאשר משפחה נתונה עוברת בזמן מסוים סדרת שינויים דרמטיים.

אין הגדרה מוסכמת כיום מהי משפחה, יש המגדירים את המשפחה כבעלת מורשת גנטית משותפת, בעיני אחרים משפחות נוצרות על ידי איכלוס מקום מגורים פיסי משותף : דעה שלישית היא, כי מטרה או דרך מחשבה משותפת היא המאפיין החשוב. בעולם של ימינו, כל ההגדרות האלו תקפות ומעניקות תובנות על המושגים השונים, שיש לכל אחד מאתנו על משפחה. הגדרה של משפחה מסורתית, המוגדרת כשני מבוגרים ויותר, החיים עם ילדיהם יחד, מתארת מגמה הולכת ופוחתת. וחשיבותן של משפחות לא מסורתיות הולכת וגוברת, בשל מספרם הרב של מבוגרים הבוחרים לא להתחתן או להוליד ילדים ועל כן ישנה הגדרה נוספת למשפחה והיא "הגדרה פסיכולוגית" ולא ביולוגית, הכוללת קרוב משפחה של כבוד, המשפחה במקום העבודה, ומשפחה נבחרת.

יהיו אופייה והרכבה אשר יהיו, תמונת המשפחה האידיאלית היא תמיד תמונה של קבוצה מאושרת, שבעת רצון ונעדרת קונפליקטים. אך מערכות יחסים במשפחה הן בעלות עוצמה בדרך כלל . רגשות אהבה מתקיימים בד בבד עם רגשות שנאה, הערצה ומעורבת לא פעם קנאה. בכל שלב במעגל החיים יש קונפליקטים וצורך להתמודדות עם המעבר בין שלב לשלב.


הייעוץ המשפחתי בניגוד לייעוץ האישי יכול להתקיים עם מספר חברים מאותה המשפחה יחד או בנפרד, על מנת להבין את שלבי החיים האישיים בו נמצא כל אחד מבני המשפחה ועל מנת לגשר על הקונפליקטים והפערים שנוצרו בין חברי המשפחה.

הייעוץ המשפחתי יכלול בתוכו נושאים:

- סוגי משפחות חדשות בחברה הישראלית
- המשפחה הרב דורית.
- המבוגר הצעיר והעצמאי.
- נישואין.
- המשפחה עם ילדים צעירים.
- המשפחה עם ילדים מתברגים.
- שילוח הילדים והתקדמות הלאה.
- המשפחה באחרית הימים./ המשפחה המזדקנת
- יחסים בין אחים
- התמודדות המשפחה עם טראומות וגורמי לחץ.
- תופעת האל הורות (חוסר רצון להביא ילדים)
- התמודדות עם היציאה ממעגל העבודה
- ועוד..
משפחה

לחומר קריאה נוסף כנסו לקישור של מאמרים באתר.


מתכנת ומעצב האתר: מוטי פרץ.כל הזכויות שמורות ©
Design and programmer: Moty Peretz. Copyright 2012 All Rights Reserved ©
Valid CSS! Valid HTML 4.01 Strict